Główne wiadomości o wybielaniu zębów we wrocławskim gabinecie Witadent

Harmonogram leczenia kanałowego w działającym na terenie Wrocławia gabinecie Witadent pokazuje, że wykonujący je stomatolodzy mają spore doświadczenie w leczeniu kanałowym. Dlatego decydując się na kanałówka wrocław uzyskuje się gwarancję, że można uratować nawet wyjątkowo zniszczony ząb. Po szczegółowym wywiadzie oraz zbadaniu stanu zębów wykonywane jest prześwietlenie zęba. Używany jest w tym celu najnowszej generacji aparat rentgenowski. Ząb przeleczony kanałowo odizolowany jest od reszty zębów koferdamem.

Dokładna ocena dna komory wraz z lokalizacją ujść kanałów odbywa się przy użyciu nowoczesnego mikroskopu zabiegowego. Szczegółowa długość kanałów określona jest z kolei przy użyciu endometrów. Prace w kanałach stomatolog realizuje wykorzystując narzędzia ręczne i rotacyjne. W trudniejszych przypadkach używane są również narzędzia z wykorzystaniem ultradźwięków. Na zakończenie oczyszczania pacjent poproszony jest o obfite popłukanie płynami dezynfekującymi, gdzie także wykorzystuje się ultradźwięki, żeby oddziaływanie bakteriobójcze okazało się skuteczniejsze. Kanały uzupełnia się później gutaperką i pastą uszczelniającą. W obrębie leczenia kanałowego chorzy mogą skorzystać z zabiegów jakimi są: leczenie pierwotne kanałowe, reendodoncja, leczenie zmian okołowierzchołkowych, udrożnienie węższych kanałów albo usunięcie zostawionych w kanale narzędzi.

Ryzyko pojawienia się komplikacji jest zminimalizowane ze względu na umiejętności stomatologa. Na początku endodoncji wykonywane jest precyzyjne diagnozowanie, odkrywające zmiany w twardych i w miękkich tkankach zęba. Kanały wypełniane są ciekłą guataperką, o właściwościach antyseptycznych. Ponowne leczenie kanałowe jako leczenie specjalistyczne podjęte jest gdy: dochodzi do infekcji bakteryjnej, nie odkryto wszystkich kanałów, pojawiła się perforacja korzenia albo komory zęba. Abstrahując, czy u kogoś leczenie endodontyczne przeprowadzane jest po raz pierwszy, czy kolejny, jest wysoce efektywne.